×

Yoors


exit_to_app Inloggen

camera_alt
Afbeelding toevoegen
Creatieve bezigheden uit onze jeugd

Creatieve bezigheden uit onze jeugd


De gekke dingen die we deden als kind, zouden we die nu nog steeds doen?


Ik kan me herinneren, lang geleden, toen ik een jaar of 12 was, ik was altijd buiten. Mijn beste vriendinnetje en ik verveelden ons. Het was een beetje grijs en mistig weer, dus buiten was er niet zoveel te beleven.

Mijn vriendinnetje kwam meestal met de leukste ideeën.

Ze zei: "Laten we hier aan de dijk bij mensen aanbellen en de weg vragen. Dan doen we alsof we een beetje verdwaald zijn. Oh ja, en dan ook in het Engels, want dat is leuk!" Eens kijken of en hoe de mensen hier Engels kunnen spreken. Heel gedurfd ook, want zelf kregen we ook nog niet zo lang Engelse les op school. Dus de kans was erg groot dat we door de mand zouden vallen.

Maar we waagden het erop en belden aan bij een grote vrijstaande woning aan de dijk in onze woonplaats. Een man van onze vaders leeftijd deed open. “Hello sir, sorry to disturb you. Can you help us find our way back home?” De man keek een beetje hulpeloos, maar zei in gebrekkig Engels dat hij ons wel wilde helpen. We begonnen onze straatnaam vreemd uit te spreken alsof we het nog maar net ‘ontdekt’ hadden.

Zijn vrouw riep vanuit de kamer naar haar man. Hij antwoordde: “Ja, wacht even. Het zijn Engelsen!” Wederom in gebrekkig Engels legde hij uit waar we naartoe moesten fietsen.

Toen we na dit stuntelige gesprek onze weg voort zetten hebben we er nog flink om gelachen.


Mijn vriendin had wel vaker van die originele ideeën. Zo hebben we ook weleens gedaan alsof we van school de opdracht hadden gekregen dat we de oudste man of vrouw moesten interviewen van het verzorgingstehuis waar we naartoe gingen. Van tevoren hadden we natuurlijk wel vragen bedacht zodat we niet onvoorbereid zouden aankomen. Omdat de man die we interviewden zulke leuke verhalen vertelde waren we er spontaan vragen bij aan het bedenken. Uiteindelijk hebben we een geweldige middag gehad.

Het is eigenlijk best makkelijk om een originele bezigheid te vinden en het kost niks. Deze herinneringen blijven me beter bij dan de niet zo spontane bezigheden.

Heb jij ook leuke originele bezigheden die je als kind deed?

Mieke Van Liefde
Wij gingen ook aanbellen, maar liepen dan weg voor de deur openging. 
22-06-2018 08:01
22-06-2018 08:01 • Reageer
Loes van Essen
Altijd leuk om streken uit te halen
30-04-2018 12:00
30-04-2018 12:00 • Reageer
Memvan3
dat klinkt heel leuk! ik klom vooral in bomen, sprong over sloten of ving kikkers. Daarnaast voetbalde ik altijd veel.
11-04-2018 13:48
11-04-2018 13:48 • Reageer
Millieballon
Het is lang geleden, maar ik heb het gevoel dat wij vroeger veel meer dingen bedachten om zelf te doen. En inderdaad lekker buiten op straat.
09-04-2018 20:14
09-04-2018 20:14 • Reageer