DPWvzw - Voedselbank voor huisdieren van mensen die het financieel moeilijk hebben.


WELKOM IEDEREEN.

Na zo een jaar en een half werd het voor ons nog eens tijd om onze dierenvoedselbank aan jullie voor te stellen en uit te leggen wat we doen en wat de huisregels zijn. Ja want ook wij hebben een huishoudreglement moeten hanteren.

WIE EN VOOR WIE

Wij, een 10 tal mensen, echte dierenvrienden zetten zich in voor onze dieren die in armoede leven. 

We zijn te vinden in Antwerpen (Wilrijk) - De Rypel (schelle) - in de Waasland (Sinaai) en in de Kempen (Wechelderzande). Ook hebben we een pick-up point in Hoevene omdat we zo ook daar de mensen kunnen bereiken. De baasjes kunnen er vaak niets aan doen dat zij plots in financieële moeilijkheden geraken en de maatschappij regeltjes van deze tijd doen er zeker geen goed aan (dit even terzijde)

Deze baasjes zijn om verschillende redenen in de problemen geraakt (sterfte, ziekenhuiskosten, hoge doktersrekeningen, financieële tegenslag) het kan U ook overkomen, dat mag je van ons aannemen.

DE VOEDING EN DE DONATEURS

Wel bij ons kunnen zijn wekelijks terecht voor een pakket dierenvoeding, bestaande uit droogvoer, natvoer en snoep. Wel onder de voorwaarde dat we die voeding binnen hebben gekregen want wij leven van donaties. 

Dat wil zeggen buren, vrienden, kennissen, leden, sympathisanten, mensen die hun huisdier hebben verloren brengen ons voeding om jullie te helpen. Ook zijn er enkele winkels die ons geregeld voeding laten ophalen zoals Zowizoo Kontich, Maxi zoo Hoboken (en onlangs mochten we ook naar Wommelgem gaan bij een hele lieve dame) Tom & Co Berchem (waar we ook mogen meedoen met de actie van de eetkommen van het hart). Ook hebben we Edgard Cooper die ons sinds vorig jaar sponsored en Delcon die ons dit jaar voorzien heeft van poezenvoeding.

Dit verpakken wij allemaal in dozen zodat de voeding vers blijft. Oude voeding is op dit moment uit den boze. We werken met de 3-6-12 regel (samen met onze dierenarts overeengekomen). Dit houd in dat voeding die 3 maand over dt is nog de meeste vitaminen bevat, 6 maand dan zitten we al onder de 50% en 12 maanden dan zijn het buikvullers (dus voeding voor jonge gezonde dieren)

Op dit moment is 80% van onze voeding niet vervallen en wat vervallen is gaat max tot 1 jaar terug.

Soms krijgen we ook speciale voeding voor nieren, lever, hart deze word bekeken met onze dierenarts voor wie deze bestemd zijn. Medicijnen gaan naar onze dierenarts zodat zij kan bepalen of deze nog goed zijn en die kunnen dan gebruikt worden voor de poezewoefers om de kosten te drukken.

KOSTEN

De baasjes hun huisdieren dienen natuurlijk ook gesteriliseerd of gecastreerd, gechiped of geregistreerd worden, ook een jaarlijks onderzoek is een must. In deze kosten komen wij met de Steun van de Stad Antwerpen voor 50% in tegemoet. (Antwerpen en de 9 districten nl. Antwerpen, Berchem,Berendrecht-Zandvliet-Lillo, Borgerhout, Deurne, Ekeren, Hoboken, Merksem en Wilrijk. )

Onze dieren buiten Antwerpen helpen wij natuurlijk ook maar daar is op dit moment een wachtlijst voor die net gestart is omdat het moeilijk is om financieen binnen te krijgen - het gaat dus wat langzamer maar we doen met zen allen zeker ons best om iedereen te helpen.

WAT DOEN WIJ VOOR DE KOSTEN

Op dit moment worden er door onze afhalers, leden, symphatisanten en onszelf volgende zaken gemaakt die we aan zeer democratische prijzen verkopen voor onze dieren buiten Antwerpen.

sleutelhangers, poezen, honden, graveren, 3 d kaarten, catnip zakjes ........ (alle nieuwe ideeen zijn zeer welkom)

Ook zijn er enkele evenementen die we meedoen om ons meer bekend te maken en zo ook meer steun voor de dieren binnen te krijgen, zo is er ....

Het wereldrecord van de Golden Retriever op 23 juni om 11 uur te Wachtebeke

Het 2de hondenfestival met Tudor de Labrador op 13 en 14 juni te wachtebeke (tickets zijn bij ons reeds verkrijgbaar)

Zoals je kan zien zitten we niet stil om onze dieren te kunnen helpen.

MATERIALEN

Als de kattenpaal van de poes of de hondenmand van de hond stuk is dan mogen de baasjes dit melden en dan gaan wij met zen allen op zoek naar een gratis vervanging.

HUISREGELS

helaas hebben we deze ook moeten inroepen omdat ter goeder trouw in deze tijd echt niet werkt.

een paar voorbeeldjes, we werken op vrijwillige basis dus toon respect voor wat we voor u doen, verwittig op tijd als u niet kan komen, breng u lege potten terug (1 malige euro bij inschrijving) , geen zwart sprekerij over andere leden, geen nieuwe dieren binnen nemen als u het al moeilijk hebt........

De baasjes kunnen ons met al hun problemen aanspreken we gaan een boek aanleggen met andere hulporganisatie waarnaar we ze door kunnen sturen.

GDPR

 Uw privacy word bij ons gegarandeerd en dit document ligt ter inzage in elke afdeling net zoals het huisregelement waarvan men tevens een copie van meekrijgen bij inschrijving

FACEBOOK

Elke afdeling heeft een groep op facebook, hieronder komen de links. Daar hoeft u enkel af en toe maar eens naar te kijken, zo komt u te weten of we gesloten zijn op een bepaalde dag, of er iets speciaals te doen is, fotos van jullie dieren ...... niemand ziet uiteindelijk dat u meekijkt want onze groep bestaat uit afhalers, wijzelf, sympathisanten, donateurs, winkels, andere groepen. deze is informatief, possitief en sociaal. U kan ons via die weg ook altijd via een chat bericht bereiken wat eveneens prive is voor de buiten wereld.

DPWvzw                        https://www.facebook.com/groups/dierenvoedselbankpoezewoefwilrijk/

Pich-up Hoevene       https://www.facebook.com/groups/372122966966762/

Afdeling Rupel             https://www.facebook.com/groups/1921661258130562/        

Afdeling Kempen        https://www.facebook.com/groups/396344704511085/  

Afdeling Waasland     https://www.facebook.com/groups/1573672206100101/

HULPGROEPEN van Poezewoef

Poezewoef zoekt         https://www.facebook.com/groups/poezewoef/

Ten voordele van         https://www.facebook.com/groups/Dierenvoedselbankpoezewoef/  


SOCIAAL ASPECT

En dan nu Last but not least, het sociale. Het bijna belangrijkste voor ons is de strijd tegen de eenzaamheid want als je in een financieel moeilijke situatie terecht komt dan is het vaak dat je binnen blijft want in deze tijd buiten gaan kost geld. Mensen vereenzamen met alle gevolgen van dien. Het enige wat hen rest is hun dier en zelfs daar gaan ze dan maar tot aan de boom en terug. Wij proberen dit tegen te gaan en zorgen ervoor dat er in al onze afdelingen een aangename possitieve sfeer hangt, waar mens en dier kunnen samen komen met een drankje of een bakske water, een koekje of een snoepke en een leuke babbel. Ook de mindere momenten komen hier aan bod zoals het verlies van een dier, een ziek dier, zelf ziek zijn. Door deze wekelijkse bedelingen steken mensen ook van elkaar iets op.

Er zijn al oplossingen naar boven gekomen, vriendschappen gesmeed en we hebben mensen die er naar uitzien naar de bedelingsdag omdat ze dan eens buiten gaan omdat ze het hier aangenaam vinden.

Wij houden van mens en dier en doen dit allemaal met heel veel liefde en plezier.

WERKPUNTEN VOOR 2019

Het aanleggen van een hulpboek, waarin we andere instanties kunnen noteren die bij een bepaald probleem horen zodat we (als wij en de leden het niet weten) de mensen kunnen doorsturen naar het juiste adres en zo vermijden we ook het van het kaske naar de muur gestuurd te worden.


Zo lieve lezers, als jullie tot hier geraakt zijn dan hebben jullie inderdaad interesse in want wij doen en dan zeggen wij met zen allen


WELKOM BIJ POEZEWOEF - SAMEN VOOR DE DIEREN DAAR DOEN WIJ HET VOOR.