Što je komunizam
Komunizam
Komunizam je politička i monetarna ideologija koja se pozicionira u suprotnosti s liberalnom demokracijom i kapitalizmom, zagovarajući se kao zamjena za bezklasni gadget u kojem je potencijal proizvodnje u vlasništvu komunalnog i privatnog vlasništva nepostojeći ili teško ograničeni. komunizam, politička i ekonomska doktrina koja ima za cilj promijeniti nejavnu imovinu i ekonomiju zasnovanu na profitu s javnim vlasništvom i komunalnom kontrolom barem najistaknutijih kapaciteta proizvodnje (npr., rudnici, mlinovi i tvornice) i biljni izvori društva.
Komunizam je prema tome struktura socijalizma — viši i superiorniji oblik, u skladu sa svojim zagovornicima. Točno kako se komunizam razlikuje od socijalizma dugo je bio grof rasprave, međutim velika razlika počiva u velikoj mjeri na prianjanju komunista revolucionarnog socijalizma Karla Marxa.
"Komunizam" je krovno vremensko razdoblje koje obuhvaća različite ideologije. Pojam je moderna uporaba nastala s Victorom d'Hupayjem, francuskim aristokratom iz 18 stoljeća koji se zalagao za stanovanje u "komunama" u kojima bi se dijelila sva imovina, a "sve također može imati koristi od svačijeg rada" Misao je nekoć bila jedva nova čak i u to vrijeme, međutim: Knjiga Djela opisuje kršćanske zajednice iz prvog stoljeća koje često zadržavaju imovinu u skladu s gadgetom poznatim kao koinonia, koji je inspirirao kasnije duhovne skupine poput engleskih "kopača" iz 17 stoljeća da odbiju osobno vlasništvo.
Povijesna pozadina
Komunizam je nekada bio ekonomsko-politička filozofija koju su smjestili Karl Marx i Friedrich Engels u 2 1/2 devetnaestog stoljeća. Marx i Engels sastali su se 1844, i utvrdili da imaju usporediva načela. Godine 1848 napisali su i objavili "Komunistički manifest" Htjeli su zaustaviti kapitalizam osjećajući da je to stroj za socijalnu klasifikaciju koji je doveo do eksploatacije radnika.
Ljudi koji su iskorišteni će razviti klasifikacijsku svijest. Tada bi postojala fundamentalna procedura tipa bitke koja bi bila riješena revolucionarnom borbom. U tom sukobu, proletarijat će se uzdignuti prema gore u suprotnosti s buržoazijom i uspostaviti komunističko društvo. Marx i Engels pojam proletarijata kao pojedinaca s radnom snagom, a buržoazija kao oni koji liče sposobnost proizvodnje u kapitalističkom društvu.