Dierenvoedselbank Poezewoef wilrijk vzw - het verhaal en de dank u wel


Welkom bij onze dierenvoedselbank. Graag geven we eerst een beetje uitleg over het ontstaan en de werking.

Eind 2017 hebben 2 vriendinnen dierenvoedsel uitgedeeld op de bedeling van Dakant - De vzw Daklozenhulp Antwerpen. Het heeft een enorme indruk op ons gemaakt, het werd dan ook heel duidelijk dat honger en sociaal iolement een vernietigend effect heeft op de mensen die het al zo moeilijk hebben.

Dus in Januari 2018 zijn we een proefproject begonnen wilfreepoezewoef. Mensen die het financieel moeilijk hebben en een huisdier bezitten konden bij ons terecht voor een voedselpakket voor hun huisdier. Al snel werden er stoeltje bij gezet omdat we merkten dat zij zich wel veilig voelden en graag een praatje maakten. Bij de ene ging dat al wat sneller dan bij de andere. Beetje bij beetje vonden meer en meer mensen de weg naar DPW vzw.

We begonnen ook hun stukgegaan materiaal gratis te vervangen en vroegen eenmalig 1 euro voor de voedselpot zodat we de aandacht konden vestigen dat ze onze pot wel moesten terugbrengen.

In de loop van het jaar werd onze website in een nieuw jasje gestoken en hebben we veel mensen en dieren kunnen helpen.

Maar dat was niet voldoende dus zijn we met de Stad Antwerpen en Het district Wilrijk gaan praten. We wilden de mensen heel graag helpen met hun dierenarts kosten voor castratie/sterilisatie, jaarlijks onderzoek, chip en registratie

en ja hoor we kregen een subsidie van de stad Antwerpen om ons Caster Project op te starten. Ook krijgen we hulp van ons district Wilrijk.

Wat zo fijn is binnen onze vereniging is het sociaal contact dat mensen met ons en met elkaar krijgen, er word veel informatie gewisseld over de dieren en het dagelijkse leven waarin armoede centraal staat. Vaak helpen zij elkaar door hun eigen ervaringen. Het is voor ons heel belangrijk dat al deze info ook binnen poezewoef blijft en dat geeft een enorm vertrouwen aan de mensen.

Dankzij mondreclame, kranten en tv hebben we veel mensen kunnen bereiken en niet enkel mensen die het financieel moeilijk hebben. Maar ook bedrijven die ons willen steunen, dierenwinkels waar we terecht kunnen voor voeding, mensen die zich inzetten voor honden en poezen (zwerfdieren, mishandelde dieren), symphatisanten, vrijwilligers kortom een hele resem mensen die zich helemaal geven en de strijd aangaan tegen de armoede.

Ook doen we dit jaar mee met enkele evenementen om zo ook centjes in te zamelen voor de dieren die buiten Antwerpen wonen, zodat wij hen ook naar de dierenarts kunnen laten gaan.

In 2019 werden de reeds op tafel liggende plannen uitgevoerd. In Februari 2019 werd er een afdeling geopend in het Waasland waarbij we veel steun en goedkeuring hebben gekregen van verschillende instanties. De mensen hebben de weg naar daar reeds gevonden, voor enkele leden van de Poezewoef was dit een geschenk dat uit de hemel kwam vallen. Nu in Maart 2019 gaat onze afdeling in de Kempen van start want ook daar is er nood aan hulp.

Deze maand zijn we ook gestart met ons eerste Pick up punt namelijk Poezewoef Pick Up Hoevenen, zodat we ook de mensen daar kunnen helpen Dit is een deel van poezewoef voor mensen van Antwerpen en omgeving die niet tot in Wilrijk geraakt Want geloof het of niet maar Antwerpen en zijn deelgemeenten is groot en zeer groot als je niet zo mobiel bent Dus Ook in Berendrecht-Zandvliet-Lillo-Hoevenen........... kunnen we de mensen verder helpen

Een hele organisatie om dit allemaal goed te laten lopen maar daar hebben we super hulp voor, we willen dan ook iedereen hiervoor bedanken en we hopen uiteraard dat we nog lang mogen samenwerken.

Hartelijk bedankt en veel succes met jullie afdeling, ann, bjorn, daniella, david, inge en eddy, jullie zijn super goed bezig.

Een dikke dank u wel aan al onze vrijwilligers, die zich spontaan en met plezier inzetten om onze dieren gelukkig te maken. Kanjers zijn jullie.

Hartelijk bedankt aan alle mensen die ons steunen en dierenvoeding, materialen en extraatjes brengen voor mens en dier.

Dikke dikke knuffel aan onze donateurs die de weg hebben gevonden naar de dierenrekening, dankzij jullie kunnen we veel meer dieren helpen.

Dank U wel aan al de groten die ons mee helpen en steunen, waar we inzamelacties mogen doen en waar we mogen deelnemen aan evenementen, gewoon formidabel.

Zowizoo kontich, Maxi zoo hoboken, Tom & Co Berchem, Edgard Cooper, Delcon petfood, Adc, Deca packaging solutions prachtig dat jullie ons helpen, heel hartelijk bedankt.

Alle mensen die ik vergeten te vermelden ben een super dank u wel.

Ook de Stad Antwerpen en het district Wilrijk verdienen een dikke dank u wel, een poot en een likje.


https://www.gva.be/cnt/dmf20190203_04149939/garage-stilaan-te-klein-voor-dierenvoedselbank-sommigen-sparen-eten-uit-eigen-mond-voor-hun-huisdier


Wat voor ons het belangrijkste is zijn onze dieren en mensen die nu toch samen kunnen blijven en gelukkig kunnen zijn. Zoals wij vaak zeggen SAMEN VOOR DE DIEREN DAAR DOEN WIJ HET VOOR.

We hopen dan ook dat we in de toekomst nog heel fijn kunnen samen werken en aarzel niet om contact op te nemen met onze afdelingen zij zullen je met raad en daad bijstaan zodat je goed geholpen word..


HARTELIJK BEDANKT ALLEMAAL VOOR ALLES WAT JULLIE VOOR ONS DOEN

Promote: support and profit

Support Corry van den Brande with a promotion and this post reaches a lot more people. You profit from it by earning 50% of everything this post earns!
More