Betűszó

Az SOS egy rövidítés, amelyet az interneten általánosan használnak lelkünk üdvösségére utalva. Ezt a szó szerinti betűszó eredetileg Nemzetközi Kódés/vagy Extreme Distress Signal néven ismert. Az SOS szó a 20 század elején népszerű „Mentsd meg lelkünket” szlogen fonetikus rövidítése. Bár az SOS hivatalosan Morse-kódszekvencia, gyakran használják gyorsírásként olyan kifejezésekhez, mint a „Save our ships” és a „Mentsd meg a lelkünket”

Morse

Morse-kódban az SOS (kiejtett S-O-S) vészjelzésként használatos, ami azt jelenti, hogy a hajót meg kell menteni. Morse-kódban a ``SOS” három pontból, három dátumból és három másik pontból álló sorozat, amelyek a ``S-O-S” helyesírást alkotják.

Rádióhullámok

Három em kötőjelből áll, három en kötőjel, és még három em kötőjel, Az „SOS” -t gyakran használták rádióhullámokon. Mivel a nemzetközi Morse-kód három pontként, az O-t pedig három kötőjelként képviselte, az eredeti vészjel hamarosan SOS néven vált ismertté. A Nemzetközi Morse-ban három pont „S” -t készít, és három kötőjel „O” -t készít, és hamarosan általánossá vált, hogy informálisan az SOS-t „S O S” néven emlegetik, az elektromos világgal 1907 január 12-én, amely kimondja, hogy „a bajba jutott hajók egy speciális SOS jelet használnak rövid időközönként megismételve.

Valójában az SOS rövidítés nem rövidítés, és egyáltalán nem jelent semmit. Mivel három betűből áll, természetes feltételezni, hogy az SOS rövidítés. Ezek egyike sem igaz, de egy dolog biztos: az SOS kifejezést vészjelként használják, és a tengerészgyalogosok gyakran használják, különösen azok, akik hajók vészhelyzeteit jelentik, és Morse-kódon alapul. Tekintettel arra, hogy mit mond a Wikipedia az SOS vészjel eredetéről, úgy tűnik, hogy először hivatalosan 1905-ben vezették be a német rádiószabályzat részeként, majd röviddel 1906-ban nemzetközi szabványként fogadták el.

Mentsük meg lelkünket

További bizonyíték arra, hogy az SOS nem azt jelenti, hogy „Mentsd meg a hajónkat” vagy „Mentsd meg lelkünket”, az a tény, hogy az SOS-t először a németek fogadták el. Az SOS jel egy nemzetközileg elfogadott Morsekódjel, amelyet úgy terveztek, hogy könnyen megjegyezhető legyen. Ma, az SOS jel továbbra is a legegyszerűbb és legjobb jel, amelyet akkor használhat, ha valaki bajban van. Az 1908-ban berlini 2 Radiotelegraph konferencián végül úgy döntöttek, hogy az SOS egyetemes veszélyjelzés.

Marconi

1906 október 3-án a Marconi cég és a német Telefunk szervezetek rájöttek, hogyan kell használni az „SOS” jeleket. Amikor az RMS Titanic elsüllyedt 1912-ben, a süllyedő hajón lévőknek CQD és SOS jeleket kellett generálniuk. Az SS Arapahoe fedélzetén lévő Marconi üzemeltetők először csak akkor küldték el a jelet, miután a hajó jéghegybe ütközött, amíg egy másik üzemeltető nem javasolta, hogy próbálják ki az új „SOS” jelet is.
A bajba jutott hajó üzemeltetője ezt követően késlelteti az SOS SOS üzenet elküldését, hogy a szolgálaton kívüli rádiószolgáltatók számára időt biztosítson a rádiószobájukelérésére. Ma, egy hajó egy gombnyomással jelezheti a vészhelyzetet, felveszi a telefont, vagy felhívja az étert, de az SOS üzenet valószínűleg továbbra is biztonsági segélyhívásként fog működni. Az eredeti vészjel valószínűleg nem fog teljesen eltűnni, miközben valaki vizuális vészjelzésként használja a kavicsokban egy sivatagi sziget strandján.

Vészjel zés

A klasszikus SOS vészjelzést ma is érvényes vészjelzésként ismerik el, különösen, ha vizuálisan jeltükörrel küldik el, de biztos lehet benne, hogy ha Morse-kódban hívja az SOS-ot, vagy mikrofonba beszél, a világ továbbra is tudni fogja, hogy segítségre van szüksége. A jel meglehetősen ismertté vált arról, hogy az SOS-t informális kifejezésként használják bármilyen segítségkérésre vagy vészhelyzetértesítésre, például a „SOS küldése a tanácsnak, hogy tudassa velük, hogy vészhelyzeti ülést kell ütemeznünk” Sürgős üzenetet kellett a lehető leggyorsabban eljuttatni, és a lehető legkevesebb energiát kell felhasználni, ezért az SOS rövidítés nemzetközi szabványtá vált. Az SOS egy angol szó, amely segítséget kér, különösen, ha veszélyről van szó.

Modern szleng

A modern szlengben az SOS-t arra használják, hogy drámát adjon egy olyan helyzethez, amelyet negatívnak tart, vagy segítséget kérni valamivel. A modern terminológiában, Az SOS Morse „eljárási jele” vagy „prosign” [3], üzenetkezdő jelként használják a segítséget igénylő átvitelekhez, ha életvesztés vagy katasztrofális vagyonvesztés küszöbön áll. Ez a szellemi tulajdon teszi az SOS jelet a jelzés közös módszerévé, és nem csak a navigációban.

Modern SOS

A különféle modern SOS-hívások vizuális és hallási jelzéseket igényelnek, például fáklyákat, vészvilágítás, tükör visszaverődések, sípok és zászlók. Az SOS egyszerű használatának köszönhetően SOS jel adható egy zseblámpával, három rövid fényvillanással, majd három hosszabb villogással, majd ismét három rövid fényvillanással. Az SOS - három pont, majd három kötőjel, majd három pont, amelyet egyetlen sorként küldött három pont követ - a könnyű használat és az a tény miatt, hogy nem valószínű, hogy az üzenetet félreértelmezték .

Dokumentálták, hogy a Titanic először a CDQ-t használta vészhelyzet bejelentésére, majd később, Harold Bride második rádiós üzemeltető javaslatára, az első rádiószolgáltató SOS-t használt.



Mit jelent a Sos?